En mann i 20-årene er siktet for planlegging av en terrorhandling.
Publisert: 01.04.2025 14:46 | Oppdatert: 01.04.2025 15:23
Mannen er siktet for å ha inngått en avtale med andre om gjennomføring av en terrorhandling. Det opplyser påtaleansvarlig Kathrine Tonstad i Politiets sikkerhetstjeneste (PST) til Aftenposten.
TV 2 omtalte saken først.
Forholdet det er snakk om, ligger noe tilbake i tid. Han er også siktet for å ha overtrådt straffelovens §185 om hatefulle ytringer, ifølge Tonstad.
Mannen i 20-årene er fra Møre og Romsdal. Han ble varetektsfengslet i Møre og Romsdal tingrett i forrige uke.
– PST kan bekrefte at en mann fra Midt-Norge er siktet for å ha overtrådt straffelovens §133 om terrorforbund, det vil si at han er siktet for å ha inngått en avtale med andre om gjennomføring av en terrorhandling, opplyser, opplyser påtaleansvarlig Kathrine Tonstad i PST til TV 2.