Oppsummeringen er for abonnenter
Les et utdrag
Lykken er et A4-liv, skal vi tro Eivind Landsviks stilsikre og morsomme debutfilm «Lave forventninger» med popstjernen Girl in Red i hovedrollen.
Hvor lystbetont kan det være å se en film om livskrisen til en introvert, alkoholisert artist? Veldig lystbetont, skal det vise seg når filmskaper Eivind Landsvik (39) løfter frem læreryrket i sin debutfilm «Lave forventninger».
Landsvik har tidligere utmerket seg med sanselige kortfilmer om unge mennesker, blant annet «Tits» som ble vist i Cannes i 2023. «Lave forventninger» deltar ikke i konkurransen i Cannes, men i et prestisjetungt sideprogram. Fordi dette er Landsviks første spillefilm, har han likevel mulighet til å vinne samme debutantpris (Caméra d’Or) som norske Halfdan Ullmann Tøndel vant for «Armand» for to år siden.

17 hours ago
3










English (US)