De norske sviktet – trippelt sveitsisk i Val d'Isère
Både Henrik Kristoffersen og Timon Haugan gikk inn til finaleomgangen med håp om seier, men det ble sveitsisk storeslem i storslalåm i Val d'Isère..
Henrik Kristoffersen og Timon Haugan lå på henholdsvis 2.- og 3.-plass bak østerrikske Stefan Brennsteiner etter 1. omgang, men det ble verken pallplass eller seier for nordmennene lørdag.
Seieren gikk til Loïc Meillard, som kjørte seg opp fra 5.-plass i 1. omgang og vant foran landsmennene Luca Ärni og verdenscupleder Marco Odermatt.
(NTB)
Strøm på pallen i Klingenthal – Prevc vant igjen
Anna Odine Strøm endte på 3.-plass i lørdagens verdenscuprenn i hopp i Klingenthal. Nika Prevc seiret foran verdenscupleder Nozomi Maruyama.
Strøm lå på 3.-plass foran finaleomgangen, med et hopp på 128,5 meter i 1. omgang. Foran seg hadde hun bare den japanske verdenscuplederen Maruyama og slovenske Prevc.
De tre hopperne i front etter 1. omgang er de eneste som har vunnet verdenscuprenn denne sesongen på kvinnesiden.
Maruyama sto med fire seirer etter triumfen i Klingenthal fredag, Prevc hadde vunnet to renn, mens Strøm tok sin første og hittil eneste seier denne sesongen sist helg.
Poengmessig var det uansett et stykke opp til de to foran på resultatlisten, og Strøm måtte ta til takke med 3.-plass.
Prevc avsluttet med dagens lengste hopp på 138 meter og vant.
Kaosscener da Messi besøkte India
Fotballikonet Lionel Messis besøk i den indiske storbyen Kolkata endte med kaotiske scener der skuffede fans rev ned plakater og kastet stoler og flasker.
Messi er på en tredagers turné i India, og han ble hyllet av sprudlende fans som ropte navnet hans da han landet i delstaten Vest-Bengal lørdag.
Tonen ble raskt en annen da Messi dukket opp på en fotballarena i Kolkata, der mange tusen tilhengere hadde betalt opp mot 1500 kroner for det de trodde var en mulighet til å møte den argentinske superstjernen.
Messi ble på banen bare i et par minutter, opptrådte ikke med ball og var angivelig knapt synlig fra tribunen fordi VIP-gjester med bedre plasser og Messis sikkerhetsvakter skygget for utsikten.
Flere tilskuere rev plaststoler løs fra tribunene, kastet vannflasker og tok seg inn på banen mens de ropte ut i frustrasjon. Plakater og telt ble også ødelagt av sinte Messi-fans.
(NTB)


















English (US)