VGTV-profil og komiker Ole Soo (43) med kompiser hadde ubudne gjester i bobilen da Tottenham slo Manchester United onsdag kveld.
Publisert: 22.05.2025 12:28 | Oppdatert: 22.05.2025 12:46
Soo mener det er åpenbart at tyvene ikke visste at de hadde god tid.
– Hadde de stolt på at vi var på kampen, og at de hadde 2x45 minutter pluss overtid på gjennomføre innbruddet, så tror jeg ikke de hadde tatt med seg så mye, sier Ole Soo til VG om innbruddstyvene.
Det er dagen derpå for Manchester United som tapte 0–1 mot Tottenham i den spanske byen Bilbao.
– Da vi kom hjem til bilen etter tidenes nedtur av en fotballkamp, så hadde noen gjort innbrudd i bobilen og stjålet med seg tingene våre, sier Ole Soo.
Soo og kompisene hadde leid en bobil siden hotellprisen i finalebyen lå på 55.000 kroner og oppover da det var Europa League-finale. Han er overrasket over hva som er borte fra bobilen.
– Noen klær, som ikke akkurat passer hvem som helst, men kanskje det var en tyv med litt god vidde i livet og korte bein. Hva vet jeg? Og det kan jo være de hadde flere bobiler å rane, og derfor følte på et visst tidspress, sier Manchester United-supporter Soo.
Er du bobil-fan?
Nei, takk! Aldri i livet. Liker litt luksus ja.
Ja, elsker bobil - for en frihet!
Tja, det er greit.
For en natt eller to, ikke mer!
De ble også frastjålet pass og bilnøkler, men komikeren forteller at de ikke ble frastjålet noe det er umulig å erstatte.
Og skal han se etter trøst i den kjedelige situasjonen, så finner han det.
– Min far og min eldste bror har egne bobiler og er campingentusiaster. Det har vært en stor frykt for meg å bli en som digger campinglivet, slik som dem. Så skal man se det positive i det, så rett før dette innbruddet var jeg i nærheten av å trives med bobil, men nå etter denne kalddusjen er jeg tilbake i sporet jeg skal være. Vanlig ferier, hvor man kjører bil uten et minihus på slep. Det blir nok lenge til neste bobiltur, sier 43-åringen til VG.