Innbrudd i bank – skal ha brukt sprengstoff

3 hours ago 2



Politiet er på plass med store ressurser ved Marker Sparebank i Ørje mandag morgen. Nå leter de etter en grå bil i forbindelse med saken.

 Politiet er i Ørje i Østfold med store ressurser etter et innbrudd i lokalene til Marker Sparebank.
BANKINNBRUDD: Politiet er i Ørje i Østfold med store ressurser etter et innbrudd i lokalene til Marker Sparebank. Foto: Freddie Larsen

Publisert 02.03.2026 06:07 Sist oppdatert 2 minutter siden

Det har vært et innbrudd i banken i natt, og politiet mistenker at det har blitt brukt eksplosiver for å ta seg inn. 

Politiet sier til TV 2 at de er i kontakt med bombegruppa og at det tas forholdsregler når det jobbes på stedet i morgentimene. 

– Spor på stedet tyder på at det kan være benyttet eksplosiver under innbruddet og at en minibank inne i banken er ødelagt, sier operasjonsleder Rune Isaksen. 

Politiet ble varslet av bankens alarmer i 03.50-tiden. Politiet ankom rundt 25 minutter senere. 

Store skader 

Overfor TV 2 forklarer operasjonslederen at det er store skader på banken. Inne i banklokalet er det flere minibanker og et tilhørende bankkontor. 

Minst én minibank har blitt skadet. Også inngangspartiet skal ha skader. 

– Vi vet ikke om det har blitt stjålet penger, etter det vi vet er det snakk om én minibank som har skader, sier Isaksen til TV 2. 

 Freddie Larsen
SKADER: – Spor på stedet tyder på at det er brukt eksplosiver, og at en minibank inne i lokalet er ødelagt, skrev operasjonsleder Rune Isaksen i politiloggen. Foto: Freddie Larsen

Krimteknikere undersøker området

De har ingen formening om hvor mange personer som står bak. Det jobbes med på innhente videoovervåking fra stedet. 

Det skal ikke ha vært vitner til hendelsen, etter det politiet vet. 

Politiet vil være på stedet i flere timer utover. Krimteknikere undersøker området.

Read Entire Article