Publisert: Publisert:
Nå nettopp
Debatt
Dette er et debattinnlegg. Innlegget er skrevet av en ekstern bidragsyter, og kvalitetskontrollert av Aftenbladets debattavdeling. Meninger og analyser er skribentens egne.
DEBATT: Hva med å benytte kaia ved den nedlagte Havnesiloen som midlertidig cruiseskipskai inntil noe skal gjøres med havnesiloen?
Med noe tilrettelegging vil dette være et godt alternativ til den belastende Strandkaia. Kort vei til byen gjennom den sjarmerende østre bydel forbi badedammen. Trafikken med skipene vil overhodet ikke sjenere noen.
Området har en flott dypvannskai som kan ta de største skip uten problemer. Planen om cruisekai i Mekjavik er i hvert fall ikke bra. Tvilsomt om noe cruiseselskap vil benytte en kai langt fra sentrum med industri. Dette er en dårlig idé.
Publisert:
Publisert: 20. mai 2026 13:45

4 days ago
7





English (US)