Brann ydmyket av FFK: – Premieren står til stryk
Den danske nyervervelsen Emil Holten imponerte voldsomt i sin hjemmedebut på Fredrikstad stadion.
I kombinasjon med et annet våpen: Lange innkast fra Daniel Eid og Patrick Metcalfe, ble bergenserne rett og slett statister i egen boks.
– Foreløpig står denne premieren til stryk for Brann. De er ikke til å kjenne igjen offensivt, sa Simen Stamsø Møller i TV 2s sending.
Etter ti minutter stanget Holten, nykommeren fra Elfsborg, FFK i ledelsen.
Metcalfe sto bak 2-0, etter at skuddet hans på komisk vis traff en liggende Emil Kornvig og spant i bue over en utmanøvrert Mathias Dyngeland.
Henrik Skogvold gjorde ydmykelsen komplett da han la på til 3–0 syv minutter før slutt. Nok en gang var foranledningen et langt innkast, før den tidligere LSK-spilleren klinket ballen i mål på hel volley.
– Vi har hørt vi er et drittlag som ikke kan spille fotball, så det var deilig å motbevise det, sa kaptein Simen Rafn til TV 2 og hintet til kritikken FFK fikk etter destruktiv taktikk da de slo Brann i Bergen i fjor.
– Jeg kunne ikke ha vært mer skuffet over resultatet. Å tape 0-3 er ikke noe vi kan være fornøyde med, og det er vi heller ikke, oppsummerte Brann-trener Freyr Alexandersson til TV 2.