Dyrhaug om russisk retur: – Håper ingen har endret mening

1 week ago 16



  • 23. september 2025 kl. 20:18

    Dyrhaug om russisk retur: – Håper ingen har endret mening

    Den internasjonale olympiske komité (IOC) uttalte nylig at de vil la russere delta i vinter-OL i 2026 under nøytralt flagg, noe som kan skape store diskusjoner i internasjonal idrett.

    Det internasjonale ski- og snøbrettforbundet (FIS) har foreløpig sagt nei til retur av russere og belarusere. Det tror skipresident Tove Moe Dyrhaug at vil fortsette.

    – Mitt og Norges standpunkt har vært klart. Det er ingenting som har endret seg siden krigen startet, så vi ønsker ikke russiske utøvere med i OL, sier skipresidenten til NRK.

    Dyrhaug er på høstmøte i FIS, hvor russiske utøveres retur trolig blir et viktig tema.

    – Jeg håper bare at ingen har endret mening siden sist, og da har vi flertall for at de ikke skal delta.

    – Er du sikker på at det standpunktet også kommer til å være standpunktet til FIS på onsdag?

    – Det er jeg ikke sikker på, men jeg håper det.

    en kvinne med ansiktsmaske

    Foto: Heiko Junge / NTB
  • 23. september 2025 kl. 19:58

    Vålerenga med cupsmell – ute etter utrolig overtidsdrama

    Vålerenga trodde de skulle ut i ekstraomganger, men det ville seg ikke for osloklubben da Fredrikstad tok seg videre i cupen etter vanvittig overtidsdrama. Det ble til slutt 1-2 på Valle, etter overtidsscoringer fra begge leire.

    – Jeg synes vi styrer kampen nesten hele veien. Men vi er ikke skarpe nok, og det viktigste i fotball er å skape nok sjanser og omsette dem, sier VIF-trener Geir Bakke til NRK.

    Fredrikstad-trener Andreas Hagen har en langt bedre kveld enn sin trenerkollega.

    – Fotballen er ganske syk i blant. I dag var det i vår favør. Det er ikke en vanlig tirsdagsjobb, sier Hagen til NRK.

    Etter en jevn start på kampen serverte Fredrikstad et praktangrep som ble avsluttet av FFKs høyreback Daniel Eid.

    Men Vålerenga var nære på. Carl Lange hadde en utrolig mulighet der ballen gikk i tverrliggeren og ned på streken. TV-bildene viste at dommerteamet hadde rett i at ballen ikke gikk over streken.

    – Det er helt utrolig at det ikke står 1-1! utbrøt TV 2s kommentator Morten Langli.

    Til slutt skulle blåtrøyene få betalt for det enorme presset, og Petter Strand banket inn 1-1 på overtid.

    Men omtrent rett fra avspark skjedde det utrolige, hvor Henrik Skogvold satte inn 2-1 – dypt inne i overtiden.

    – For en vending. Hva er det vi ser?! kommenterte Langli.

    Med det er Fredrikstad klare for fjerde runde i cupen. Det er ikke klart hvem som venter for østfoldingene i neste runde.

    en mann med skjegg og hatt

    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • 23. september 2025 kl. 18:44

    Arsenal-manageren med gladmelding – Ødegaard snart klar

    Mikel Arteta hadde gode nyheter om Martin Ødegaards skulderskade på tirsdagens pressekonferanse. Han sa at han veldig snart er tilbake på banen.

    Dagen før ligacupkampen mot Port Vale ble han spurt om Ødegaard trenger en operasjon i skulderen han har slått to ganger nylig.

    – Nei, ingen operasjon. Det går helt fint med ham. Han har allerede vært med på trening, og det er snakk om dager før han er klar, svarte Arteta.

    Det betyr at Ødegaard ikke spiller onsdagens ligacupkamp, men trolig kan være med i lørdagens hjemmekamp mot Aston Villa i Premier League. (NTB)

    Martin Ødegaard

    Foto: Kin Cheung / AP / NTB
  • Read Entire Article