Prinsesse Ingrid Alexandra trapper ytterligere opp arbeidet for kongehuset. – Hyggelig, sier kong Harald.

Publisert 17.06.2025 14:40 Sist oppdatert 10 minutter siden
Tirsdag holder prinsesse Ingrid Alexandra sin første audiens på Slottet. Kongen sier det er hyggelig å ha barnebarnet med på laget.
Prinsessen har fått stadig flere oppdrag den siste tiden. I helgen besøkte hun Miniøya-festivalen i Oslo, og tirsdag holder hun sin første audiens på Slottet.

Da kongeparet tirsdag avsluttet sitt flere dager lange Svalbard-besøk, spurte NRK kongen om hva det betyr å ha barnebarnet med på laget:
– Jo, det er jo bare hyggelig, det. Nå skal hun jo til utlandet i noen år for å studere. Så gleder vi oss til hun kommer hjem igjen. Jeg tror hun får en fin tid i Australia, svarte kongen.