I dag har 1 av 5 kvinner blitt utsatt for voldtekt, der nesten halvparten av dem igjen er under 18 år gamle.
Samtidig blir unge mer og mer eksponert for voldelig porno på nett fra yngre og yngre alder. Dette må sees i sammenheng med hverandre.
Det er alt for lett for barn å finne porno på nett. Porno er med på å fremstille kvinner som et produkt som alltid er seksuelt tilgjengelig for menn.
Når barn helt nede i 10-årsalderen blir eksponert for dette skaper det skadelige holdninger til sex.
8 av 10 kvinner mellom 18 og 24 har opplevd å bli kvelt under sex. På samme tid har kvelesex tatt av på Pornhub.
Dette viser at pornoen unge ser på nett har direkte konsekvenser for samfunnet. Når kvinner blir fremstilt som produkter gjennom porno, og dette gjenspeiles i samfunnet, er det med på å frata kvinners frihet over egne liv.
Jenter har rett til å leve uten frykt for seksuell trakassering, enten det er på nett eller i skolegården.
Derfor krever SU et nettpornofilter med alderverifisering så ingen under 18 år får tilgang på skadelig og urealistisk porno på nett.
Nettpornofilter er et steg i riktig retning for at jenter skal føle seg trygge både på nett og i hverdagen.
Alle fortjener å leve trygge liv, derfor tar vi kampen mot digital vold.
– Ubehagelig å lese meldingene
– Vi må tørre å prate høyt om det vi opplever
Problemet ingen snakker om
Åpen





English (US)