Christine Kahrs har bedt om å få fratre som byråd. Byrådsleder Christine Meyer (H) vil presentere den nye byråden for byutvikling i dag klokken 13.15.
– Jeg er svært stolt over å ha nådd de målene jeg satte meg da jeg takket ja til å bli byutviklingsbyråd: Vi har blitt enige om trase for Bybanen til Åsane, startet arbeidet med å rullere kommuneplanens arealdel, og i 2025 ligger vi an til å tredoble antall regulerte boliger, sier Christine Kahrs i pressemeldingen.
– Å være byråd for byutvikling har vært en av de mest meningsfulle oppgavene jeg noen gang har tatt på meg. Det er likevel en tid for alt, og nå føles det riktig å gi stafettpinnen videre. Jeg ser frem til kortere og roligere arbeidsdager, og mer tid med min familie, avslutter Kahrs.
Presenterer ny byråd i dag
Byrådsleder Christine Meyer presenterer ny byråd for byutvikling i dag.
Det vil skje klokken 13.15, i Rådstuen på Bergen Rådhus, med en påfølgende nøkkelseremoni.
PRESENTERER ETTERFØLGER: Byrådsleder Christine vil presentere den nye byråden.
Foto: Linnea Skare Oskarsen / NRKMeyer takker i pressemeldingen Kahrs for arbeidet hun har lagt ned som byråd.
– Jeg er utrolig imponert over hva Christine har fått til i den perioden hun har vært byråd. Jeg ønsker å takke henne varmt for at vi har fått på plass et bredt forlik om Bybanen til Åsane, gjort Bergen til en JA-by og startet det viktige arbeidet med å få Bergen til å vokse fremover, sier Meyer.
Publisert 04.04.2025, kl. 12.28 Oppdatert 04.04.2025, kl. 12.51