Chelsea-sjef Liam Rosenior er hardt presset. Etter tirsdagens 0-3-smell mot Brighton i Premier League gikk han til et oppsiktsvekkende angrep på egne spillere.
Det er første gang Chelsea har tapt fem seriekamper på rad uten å score siden Titanic forliste i 1912. London-klubben har tapt sju av sine åtte siste kamper i alle konkurranser, og har bare én seier på sine siste ni seriekamper.
På pressekonferansen etter mandagens oppgjør var manager Rosenior rasende og kritiserte egne spillere for å totalt mangle «lyst, ånd og mot».
– Jeg føler meg helt nummen, jeg er så sint. Jeg har til tider forsvart spillerne når det var riktig, men jeg kan ikke forsvare denne prestasjonen. Den representerer ikke denne fotballklubben, den representerer ikke noe jeg ber om fra spillergruppen, og det må det gjøres noe med, sa han.
For kun få dager siden sa manageren at Chelseas eiere har vært «fantastiske» i sin støtte til ham tross klubbens alarmerende sportslige form.
Chelsea-medeier Behdad Eghbali har sagt at klubben fortsatt er optimistisk med tanke på langsiktig suksess under Rosenior. (NTB)













English (US)