Canadiens knep den siste sluttspillplassen i NHL

5 days ago 19



17. april 2025 kl. 09:21

Montreal Canadiens slo Carolina Hurricanes 4-2 i den avgjørende kampen og er klar for NHL-sluttspillet for første gang siden 2021.

Kaiden Guhle ble den store helten for vertene med to mål, blant annet matchvinnerscoringen som ga 3-1-ledelse på tampen av midtperioden.

Hurricanes reduserte senere og tok ut keeperen i jakten på utligning, men da punkterte Jake Evans oppgjøret ved å sette pucken i åpent mål.

– Jeg er bare stolt, for det er ikke snakk om ett år eller ett lag. Dette er tre-fire år med å jobbe skikkelig for det sammen. Jeg er virkelig glad for at disse karene skal få oppleve byen i sluttspilltiden, sa Canadiens-løper Brendan Gallagher.

Med Montreal inne er alle sluttspillagene i NHL klare. Natt til onsdag norsk tid var Minnesota Wild, med Mats Zuccarello på laget, blant de siste lagene i Western Conference til å komme seg videre. (NTB)

En gruppe hockeyspillere

Foto: Christinne Muschi / AP / NTB
Read Entire Article