Bronse til Sletsjøe i maraton-VM i padling
Anna Margrete Sletsjøe lå lenge på fjerdeplass, men avsluttet sterkt og tok bronse i K1 25,5 kilometer under maraton-VM i padling i Györ.
Melina Andersson fra Sverige tok gullet etter en tett duell med den ungarske hjemmefavoritten Vanda Kiszli. Sletsjøe var slått med vel to minutter, men hun passerte Rebecca Mann fra New Zealand og fikk medalje.
Tidligere i mesterskapet ble Sletsjøe nummer fem i K1 3,6 kilometer. (NTB)
Maanum scoret da Arsenal knuste nykommerne
Frida Maanum scoret det siste målet da Arsenal slo den hardtsatsende nykommeren London City Lionesses 4–1 i serieåpningen i engelsk superliga.
Løvinnene har vært svært offensive i jakten på forsterkninger etter opprykket i vår, og mønstrer nå mange meritterte spillere. Laget innledet kampen godt og tok fortjent ledelsen da svenske Kosovare Asllani scoret på straffespark i det 19. minutt.
Olivia Smith scoret et vakkert utligningsmål fra 25 meter rett før halvtimen var spilt, og på overtid i første omgang satte EM-finalehelten Chloe Kelly inn 2–1 for hjemmelaget.
Kampen levde helt til innbytterne Stina Blackstenius og Maanum scoret to raske mål i det 83. og 84. minutt til 4–1. (NTB)
Fosser og Vik fekk kongepokalen i orientering
Kasper Fosser og Pia Young Vik vann i dag kongepokalane i orientering.
– Eg er kjempefornøgd. Det er eit løp nesten heilt utan feil, seier Kasper Fosser etter sin suverene siger på NM-mellomdistanse på Lygna i dag.
Fosser enda halvanna minutt framfor Isak Jonsson. Langdistansevinnaren frå torsdag, Lukas Liland, fekk bronsen.
Fosse innkasserte sin tredje kongepokal.
I kvinneklassa var det Pia Young Vik som var best, som vann over veteran Anne Margrethe Hausken Nordberg. Vinnaren på langdistansen, Marie Olaussen, måtte nøye seg med bronsen.
– Det er skikkeleg kult å vinne kongepokal, seier Vik.
Ungjenta gjer sin andre sesong i seniorklassa og har hatt ein suksessfull NM-veke, med bronse på langdistanse på torsdag og gull på laurdag. Ho har også gull og sølv frå sprint-EM i Belgia førre veke.