Brasilianer nærmer seg Vålerenga – Sarpsborg henter keeper fra erkerivalen

3 days ago 17



Vålerenga satser på samba. Samtidig har Sarpsborg sikret seg keeper fra Fredrikstad.

Vinícius Nogueira i Halmstad-drakten. Foto: MICHAEL CAMPANELLA / BILDBYRÅN
  • Ole Kristian Strøm, VG

    Ole Kristian Strøm, VG

Publisert: 27.03.2025 23:08

Det har ikke skjedd all verden på overgangsmarkedet på «deadline day», men samtidig som Vålerenga nektet å selge Magnus Bech Riisnæs (20) til Bodø/Glimt, kommer nyheten om en trolig brasiliansk tilvekst:

  • Vinícius Nogueira, 23 år gammel venstreback med bakgrunn i storklubben Palmeiras i São Paulo, kommer fra svenske Halmstad, der han har markert seg med mange målgivende.

– Det bør gå i orden, sier VIFs sportssjef Joacim Jonsson til TV 2.

– Han hadde syv assists på et bunnlag i Allsvenskan i fjor. Han har stor offensiv kraft, sier Jonsson og fastslår at brasilianeren ikke blir klar til første serierunde.

Her er VGs eliteserielupe for 2025

Det er snakk om et sesonglangt lån med opsjon på kjøp.

Fra Sarpsborg kommer nyheten om en ny keeper.

  • Håvar G. Jenssen (28) er opprinnelig fra den tredje storbyen i Østfold, Moss, men bytter nå etter mange år i Fredrikstad.
Håvar G. Jenssen i Fredrikstad-drakten. Foto: Ole Kristian Strøm / VG

– Dette blir kjempespennende for min karriere, melder Jenssen til VG.

– Jeg gleder meg til å møte folka i Sarpsborg ordentlig, og forhåpentligvis til å kunne prestere godt der. Jeg setter veldig stor pris på tiden min i Fredrikstad.

Jenssen var vital for FFKs opprykk til Eliteserien, men i 2024 ble tyske Jonathan Fischer hentet inn som førstekeeper. Håvar G. Jenssen fikk likevel sin eliteseriedebut, men det skjedde i to kamper utlånt til Tromsø. Samtidig rakk han cupgull som reservekeeper i FFK.

Her er VG-lupen om Sarpsborg

Sarpsborg har fra før tre keepere i stallen: Senegaleseren Mamour Ndiaye, finske Carljohan Eriksson og innlånte Tord Flolid fra Sandnes Ulf. Med to utlendinger er det viktig for sarpingene å hente en norsk målvakt.

Read Entire Article