Regjerende mester Bodø/Glimt startet Eliteserien med 1-0-seier, men de fikk ingenting gratis mot nyopprykkede Bryne.
Glimt hadde mye ball i starten av kampen, og etter 35 minutter sørget Kasper Høgh for 1-0 til gultrøyene etter at Ole Didrik Blomberg sin avslutning først ble blokkert.
Resultatet stod seg til pause, selv om også Bryne hadde gode målsjanser.
I andre omgang fikk Bodø/Glimt straffe etter at Jacob Haahr Steffensen la Jens Petter Hauge i bakken med en tøff takling. Hauge tok straffen selv, men Bryne-keeper Jan de Boer var med på notene og stoppet forsøket.
Bryne var svært nær ved å utlikne til 1-1 da Heine Åsen Larsen, på lån fra Tromsø, avsluttet like utenfor fra kloss hold.
Det var spenning i kampen til siste sekund, men Bodø/Glimt kunne puste lettet ut da dommer blåste av etter sju tilleggsminutter.
Bryne er i år tilbake i Eliteserien for første gang siden 2003.