BBC: Storbritannia er klare til å sende soldater til Ukraina

1 hour ago 2



Akkurat nå

Forsvarsminister John Healey sier at britene er klare til å sende soldater til Ukraina for å håndheve en eventuell våpenhvile.

Storbritannias forsvarsminister John Healey (til høyre) sammen med Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj og statsminister Keir Starmer i juli i fjor. Foto: Richard Pohle, AP/ NTB

Det melder BBC. Forsvarsminister John Healey har uttalt at møtet mellom president Trump og president Putin i Alaska «kan være det første steget» mot fred i Ukraina.

Han sier også at Storbritannia er klar til å utplassere styrker på bakken i Ukraina for å støtte en våpenhvile – hvis den blir inngått.

Forsvarsminister Healey understreker samtidig at den britiske regjeringen er klar til å øke nivået av økonomiske sanksjoner og press mot Putin hvis han i dagens møte i Alaska viser at han ikke er seriøs.

Read Entire Article