Barcelonas retur til Camp Nou utsatt igjen

1 week ago 14



  • 23. september 2025 kl. 21:57

    Barcelonas retur til Camp Nou utsatt igjen

    Barcelona må vente med å vende tilbake til Camp Nou. Byrådet avslo tirsdag klubbens forespørsel om godkjennelse til å spille der allerede søndag.

    Den spanske storklubben håpet å spille kampen mot Real Sociedad på Camp Nou med redusert tilskuerkapasitet på 27.000, men må i stedet spille på OL-stadion fra 1992 på Montjuic-høyden. Der spilte klubben sine hjemmekamper de to foregående sesonger.

    Oppgraderingen av Camp Nou har tatt mye lenger tid enn planlagt. Arbeidene begynte sommeren 2023, og planen var å spille der igjen fra november 2024, i forbindelse med klubbens 125-årsjubileum. Slik skulle det ikke gå.

    – Vi er i ferd med å sikre de siste nødvendige tillatelser så vi kan gjenåpne Camp Nou i løpet av noen uker, heter det i en uttalelse fra klubben.

    – Vi jobber nå med å innfri pålegg byrådet ga oss i dag.

    Brannvesenet er ikke fornøyd med evakueringsrutene. Det er også andre sikkerhetsbekymringer.

    – Vi deler klubbens ønske om å gjenåpne stadion så snart som mulig, men vi må kunne garantere sikkerheten til alle som besøker stadion. Det kommer først, sa viseborgermester Laia Bonet.

    Torsdag spiller Barcelona borte mot Oviedo. (NTB)

    et par mennesker på et stadion

    Foto: Joan Monfort / AP / NTB
  • 23. september 2025 kl. 20:18

    Dyrhaug om russisk retur: – Håper ingen har endret mening

    Den internasjonale olympiske komité (IOC) uttalte nylig at de vil la russere delta i vinter-OL i 2026 under nøytralt flagg, noe som kan skape store diskusjoner i internasjonal idrett.

    Det internasjonale ski- og snøbrettforbundet (FIS) har foreløpig sagt nei til retur av russere og belarusere. Det tror skipresident Tove Moe Dyrhaug at vil fortsette.

    – Mitt og Norges standpunkt har vært klart. Det er ingenting som har endret seg siden krigen startet, så vi ønsker ikke russiske utøvere med i OL, sier skipresidenten til NRK.

    Dyrhaug er på høstmøte i FIS, hvor russiske utøveres retur trolig blir et viktig tema.

    – Jeg håper bare at ingen har endret mening siden sist, og da har vi flertall for at de ikke skal delta.

    – Er du sikker på at det standpunktet også kommer til å være standpunktet til FIS på onsdag?

    – Det er jeg ikke sikker på, men jeg håper det.

    en kvinne med ansiktsmaske

    Foto: Heiko Junge / NTB
  • 23. september 2025 kl. 19:58

    Vålerenga med cupsmell – ute etter utrolig overtidsdrama

    Vålerenga trodde de skulle ut i ekstraomganger, men det ville seg ikke for osloklubben da Fredrikstad tok seg videre i cupen etter vanvittig overtidsdrama. Det ble til slutt 1-2 på Valle, etter overtidsscoringer fra begge leire.

    – Jeg synes vi styrer kampen nesten hele veien. Men vi er ikke skarpe nok, og det viktigste i fotball er å skape nok sjanser og omsette dem, sier VIF-trener Geir Bakke til NRK.

    Fredrikstad-trener Andreas Hagen har en langt bedre kveld enn sin trenerkollega.

    – Fotballen er ganske syk i blant. I dag var det i vår favør. Det er ikke en vanlig tirsdagsjobb, sier Hagen til NRK.

    Etter en jevn start på kampen serverte Fredrikstad et praktangrep som ble avsluttet av FFKs høyreback Daniel Eid.

    Men Vålerenga var nære på. Carl Lange hadde en utrolig mulighet der ballen gikk i tverrliggeren og ned på streken. TV-bildene viste at dommerteamet hadde rett i at ballen ikke gikk over streken.

    – Det er helt utrolig at det ikke står 1-1! utbrøt TV 2s kommentator Morten Langli.

    Til slutt skulle blåtrøyene få betalt for det enorme presset, og Petter Strand banket inn 1-1 på overtid.

    Men omtrent rett fra avspark skjedde det utrolige, hvor Henrik Skogvold satte inn 2-1 – dypt inne i overtiden.

    – For en vending. Hva er det vi ser?! kommenterte Langli.

    Med det er Fredrikstad klare for fjerde runde i cupen. Det er ikke klart hvem som venter for østfoldingene i neste runde.

    en mann med skjegg og hatt

    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Read Entire Article