Viggo Kristiansens advokat: – Han håper dette er et punktum

5 hours ago 2


Advokat Brynjar Meling sier at Viggo Kristiansen er gjort kjent med at Jan Helge Andersen nå er dømt for drapet på Lena Sløgedal Paulsen (10) i Baneheia.

– Han registrerer at dommen har fjernet ham ytterligere fra Andersens handlinger, og således styrket frifinnelsen av ham selv, sier advokaten til NRK.

Etter å ha blitt dømt for drap og overgrep mot Sløgedal Paulsen i 2002, ble Kristiansen fullstendig frikjent i Baneheia-saken i 2022. Da hadde han allerede sonet 21 år i fengsel.

Siden ble Andersen pågrepet, siktet og tiltalt for drap og overgrep mot Sløgedal Paulsen. Kristiansen har vitnet i når saken har gått i tingretten og nå lagmannsretten.

– Han har videre bedt meg om å uttale at han med dette håper at dette er et punktum, både for ham og de etterlatte, sier Meling.

TV 2 omtalte saken først. Kanalen skriver samtidig at de har vært i kontakt med Kristiansen underveis i opplesingen av dommen, som nå pågår i Gulating lagmannsrett i Bergen.

Kristiansen ønsker ikke å kommentere dommen ytterligere, opplyser Meling til NRK.

Read Entire Article