Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_12a607feef24094ec528b95e680be331, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Utlignet derbyet langt inne på overtid - NorwayToday

Utlignet derbyet langt inne på overtid

1 day ago 4


11. juli 2026 kl. 17:21

Wærenskjold forbannet: – Han oppfører seg som en idiot

Dagens etappe i Tour de France endte ikke overaskende i massespurt, til tross for at Intermarche-rytter Liam Slock lå alene i brudd helt til det var igjen noen få kilometer.

I spurten var Søren Wæreskjold Uno-X Mobility sitt store håp, og kom med selvtillit inn på dagens etappe etter en sterk andreplass i går, men i spurten var han sjanseløs.

Wærenskjold fikk en dårlig sistesving i tøff duell med andre ryttere. Han var lite fornøyd etter målgang.

– Hvordan føles det å bli dyttet ut mot gjerdet av Girmay?

– Han dytter som en gal. Ackermann og, rett før svingen på 1,1. Jeg blir ganske forbanna. Han dytter meg gjennom hele jævla svingen. Jeg kjenner den jævla albuen hans. Det er veldig irriterende, sa Wærenskjold til TV 2 rett etter målgang.

– Han kjører som en jævla idiot. Sånn er det. Jeg havnet for langt bak og mistet momentum.

Han endte til slutt på en 11. plass.

– Det gikk så raskt inn på de siste 500 meterne. Det var ingen som bremset. Uno-X-rytteren kom inn i styret mitt, men heldigvis reddet jeg meg. Men jeg tapte mye fart som kostet meg, sier Girmay til Eurosport.

Seieren gikk til Tim Merlier.

Sykkelritt med flere utøvere i felt, der en rytter foran hever neven i seiersgest. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP,NTB
Read Entire Article