Tar farvel med Tiktoker «Coach Engh»: «Vi elsker deg så inderlig»

5 hours ago 3


Forrige uke dro familien til fjellet der de mistet sin kjære Scott Engh (22). Tirsdag minnes han i Haslum.

 Hallgeir Vågenes / VG Foto: Hallgeir Vågenes / VG
Rapporterer fra Haslum krematorium Oppdatert tirsdag 15. juli kl. 11:00

Familien har valgt å ha en seremoni som er åpen for alle. De ønsker derimot ikke at noen skal gjøre videoopptak underveis.

I et intervju med Budstikka i forkant av begravelsen åpnet familien opp om sorgen.

– Livet smilte til Scott. Dagen før han døde, snakket han om hvor bra han hadde det, hvor mye familien betydde for ham og hvor høyt han elsket samboeren sin, sa mamma Cecilie Engh til avisen.

– At Scott ikke er her mer, er brutalt og surrealistisk. Det er ikke til å holde ut. Samtidig er det godt for hjertet mitt å vite at han var lykkelig.

Influenceren var utdannet personlig trener og bodde til vanlig i Dubai. Han har i underkant av 27.000 følgere på TikTok, og nærmere 20.000 følgere på Instagram. Han brukte sosiale medier til å dele både treningstips og innblikk i sin egen treningshverdag.

En etterlengtet fjelltur med gode kompiser var del av ferieplanene da Scott kom hjem til Norge for å få et avbrekk, forteller moren til Budstikka.

Et ønske om god tur var det siste hun fikk sagt til sønnen.

Sammen med en av Scotts kamerater gikk mor og søster forrige uke opp den samme ruten treningsinfluenceren hadde gått opp fjellet, før han falt og døde.

– Beina sviktet under meg da jeg så hvor bratt det var. Men det viktigste
var at jeg fant fred, sier Cecilie.

 Hallgeir Vågenes / VGFoto: Hallgeir Vågenes / VG

På kisten ligger en krans med hilsen fra samboer Majen, mamma, pappa, og søsken:

«Vi elsker deg så inderlig».

Tirsdag vil det bli avholdt minneord og musikkavspilling om hverandre.

Blant annet skal «You Raise Me Up» og Elton Johns «Candle In The Wind» spilles. Kisteutbæringen skal gjøres til låten «Unstoppable» av Sia, ifølge programmet.

 Hallgeir Vågenes / VGFoto: Hallgeir Vågenes / VG

– En tragisk ulykke

Engh var på tur med to andre da ulykken skjedde rundt klokken 13 onsdag 2. juli. Turfølget ble vitne til hendelsen på avstand, og varslet selv nødetatene.

Terrenget i området blir beskrevet som bratt, med flere titalls meter ned.

Det ble iverksatt en redningsaksjon ved Lille Gaustakne i nærheten av Gaustatoppen. Nødetater, et redningshelikopter og et politihelikopter ble sendt til stedet, men livet sto ikke til å redde.

– Vi anser dette for å være en tragisk ulykke, og at avdøde ikke har vært utsatt for noe straffbart, uttalte politiinspektør Odd Skei Kostveit i en pressemelding få dager etter dødsfallet.

Read Entire Article