– Jeg er fryktelig lei meg og jeg forstår at folk er sinte på Norsk Tipping, sier Tonje Sagstuen, administrerende direktør i Norsk Tipping i en pressemelding.
Det oppgitte premiebeløpet i Eurojackpot fredag var 10.000 ganger for høyt.
- Jeg har fått mange meldinger fra folk som hadde rukket å legge planer for ferier, kjøp av leilighet eller oppussing før de klar over at beløpet var feil. Til dem kan jeg bare si: Unnskyld! Men jeg skjønner jo at det er en mager trøst, sier Sagstuen.
– Hele vår spillemodell hviler på tillit og at vi kan stole på Norsk Tipping. Derfor er det som skjedde i kveld helt uakseptabelt, og det har vi formidlet til Norsk Tipping.
Det sa kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery fredag kveld.
– Det er fortsatt ubesvarte spørsmål, og derfor har departementet kalt inn Norsk Tipping til et møte.
Anne Marit Sletten, leder for kommunikasjon i Norsk Tipping, bekrefter ovenfor NRK at det vil ble avholdt et digitalt møte med departementet klokken 10:00.
Flere tusen rammet
Norsk Tipping tar imot premiebeløp fra Tyskland i Eurocent, og regner deretter om til norske kroner.
Det er ved denne omregningen det skal ha blitt gjort en manuell feil i koden, som legges inn i spillmotoren.
– Vi beklager på det sterkeste. Det har skjedd en regnefeil i forbindelse med omregningen fra euro til norske kroner, sa Tonje Sagstuen til NRK fredag kveld. Hun er administrerende direktør i Norsk Tipping.
Administrerende direktør Tonje Sagstuen i Norsk Tipping forklarer feilen i Eurojackpot fredag
Publisert 28.06.2025, kl. 11.19 Oppdatert 28.06.2025, kl. 11.24