Medier: Kylie Jenner brøt kjole-regel i Bezos-bryllupet

5 hours ago 1


Realitystjernen anklages for å ha brutt den viktigste regelen som gjelder for gjester i et bryllup.

 STEFANO RELLANDINI / AFP / NTBKylie Jenner om bord i kanalbåten som fraktet henne til bryllupsøya utenfor Venezia fredag. Foto: STEFANO RELLANDINI / AFP / NTB
Oppdatert søndag 29. juni kl. 18:16
  • Kylie Jenner skaper debatt etter å ha båret en kjole som ser hvit ut i Jeff Bezos og Lauren Sanchez' bryllup.
  • Det er bryllupsgjest-regel nummer én for kvinner, ikke å bruke hvitt.
  • Flere påpeker at kjolen egentlig var isblå.
  • Jenner har ikke kommentert saken.

Kylie Jenner (27) var blant kjendisene som var invitert til den tre dager lange feiringen i Venezia da Amazone-grunnlegger Jeff Bezos (61) fredag giftet seg med journalisten Lauren Sanchez (55).

Men Kylie har altså havnet i sentrum for en heftig debatt i mediene for valg av kjole – fordi den ser tilnærmet hvit ut.

 Yara Nardi / Reuters / NTBKylie Jenner i sin omstridte kjole. Foto: Yara Nardi / Reuters / NTB

Det er en gyllen regel at ingen gjester skal bære hvitt i bryllup – for Ikke å stjele oppmerksomheten fra bruden.

InStyle skriver at Kylie brøt skikk og bruk da hun stilte i den utringede korsettkjolen, som på flere av bildene ser nokså hvit ut.

«Hun fikk folk til å stirre, ikke bare fordi hun så slående vakker ut, men fordi hun brøt en gigantisk bryllupsregel ved å stille i hvit kjole», skriver motemagasinet.

 ANDREA PATTARO / AFP / NTBFoto: ANDREA PATTARO / AFP / NTB

Bladet Glamour sier at Kylie «danket ut søstrene sine» når det gjelder festens «mest kontroversielle kjole».

Parade konkluderer med at Kylie «begikk en kardinalfeil».

«En skikkelig miss», skriver MSN.com om kjolen, mens Daily Mail mener at Kylie med dette risikerte «å hisse på seg Lauren Sanchez for å ha brutt den viktigste regelen».

Hva mener du? Er Kylies kjole innafor?aJa, den er jo ikke hvitbNei, den er for nært opptil hvitcJeg er i tvil

Bildene av Jenner har skapt sterke reaksjoner også i sosiale medier.

«Hvem i helvete bruker hvitt i et bryllup?», skriver en bruker i kommentarfeltet på et Instagram-innlegg fra Vogue – og har fått over 2500 «likes».

Hello Magazine skriver at Kylies kjole «provoserer voldsomt».

– Isblå

Mens mange kritiserer, peker flere på at kjolen faktisk ikke var hvit. Det var den heller ikke, selv om den i visse lysforhold ser sånn ut.

En representant for designeren Dilara Findikoglu, som Jenner nylig samarbeidet med på sin KHY couture-inspirerte motekolleksjon, sier til Page Six at antrekket faktisk var isblått.

På enkelte nærbilder ser man at kjolen er gråblå:

 Luigi Costantini / AP / NTBKylie Jenner geleides om bord i båten på vei til bryllupsøya utenfor Venezia. Foto: Luigi Costantini / AP / NTB

Men selv om kjolen teknisk sett ikke var hvit, mener kritikere likevel at den var et dristig valg.

People skriver at Kylie i «sin sexy sølvfargede korsettkjole utfordrer bryllupsetiketten».

Kylie har ikke kommentert kontroversen.

Det har heller ikke bruden – som la ut dette bildet av sin kjole på Instagram fredag kveld, en kreasjon fra Dolce & Gabbana:

Milliardærbryllupet blitt beskrevet som «århundrets bryllup» med en prislapp på rundt 50 millioner dollar, over 500 millioner kroner.

Også Kylies søstre, Kim Kardashian, Khloe Kardashian og Kendall Jenner var blant bryllupsgjestene, Det var også mamma Kris Jenner – se bilder her – og VGTV:

Read Entire Article