Mads Pedersen herjer i Italia – tok sin fjerde Giro-seier

16 hours ago 9


 Fabio Ferrari / LaPresse via AP / NTBMads Pedersen har herjet hittil i Giro d'Italia. Foto: Fabio Ferrari / LaPresse via AP / NTB

Mads Pedersen viser kjempestyrke i årets Giro d'Italia og tok fredag sin fjerde etappeseier.

Fredag 23. mai kl. 17:40

Trek-rytter Pedersen fikk god kamp av Vismas Wout Van Aert i spurten, men dansken holdt unna og kunne juble. Han har vunnet fire av de 13 første etappene og ble den første danske til å klare det i et Grand Tour-ritt.

– Han slutter aldri å imponere. Han er så brutal når han lukter en målstrek i årets Giro. Han leverte en så seig spurt som jeg aldri har sett av ham før, sa Max-kommentator Theis Magelssen.

Fredagens etappe var kupert med høy fart omtrent hele veien. Det var mange slitne bein på tampen.

Veteranen Romain Bardet, som sykler sitt siste Grand Tour-ritt, rykket i et brudd mot slutten, men han greide ikke holde unna sammen med Mathias Vacek.

Vacek fikk uansett juble da lagkamerat Pedersen tok seieren. Trek-laget har fem triumfer i årets Giro-utgave.

Publisert: 23.05.25 kl. 17:40Oppdatert: 23.05.25 kl. 17:40

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article