Lager ny Facebook-film

5 hours ago 3


Oscar-vinner Aaron Sorkin (64) skal både skrive og regissere filmen om Facebooks nyere historie.

 THOMAS PETER / Reuters / NTBSkuespiller Jesse Eisenberg under premierem på «The Social Network» i Berlin i 2010. Foto: THOMAS PETER / Reuters / NTB
Oppdatert fredag 27. juni kl. 16:14
  • Aaron Sorkin skal skrive og regissere en oppfølger til «The Social Network».
  • Den nye filmen baserer seg på «The Facebook Files» fra Wall Street Journal.
  • Jesse Eisenbergs deltakelse som Mark Zuckerberg er fortsatt uklar.

Historien om Facebook og grunnlegger Mark Zuckerberg (51) får en ny runde på det store lerretet.

Aaron Sorkin jobber nå med en oppfølger til den kritikerroste filmen «The Social Network» fra 2010, melder Variety.

Sorkin har allerede skrevet manuset til «The Social Network Part II» og skal denne gangen også regissere filmen selv.

 Evan Agostini / AP / NTBFILMSKAPER: Aaron Sorkin. Foto: Evan Agostini / AP / NTB

David Fincher (62), som regisserte den første filmen, er ikke involvert denne gangen.

Den nye filmen vil være basert på «The Facebook Files», en artikkelserie publisert i Wall Street Journal i oktober 2021, som avslørte mer om hvordan selskapet opererer.

– Jeg klandrer Facebook for 6. januar, uttalte Sorkin i en podkast i fjor, med henvisning til stormingen av Capitol i 2021.

Han har også kritisert hvordan Facebook justerer sine algoritmer for å fremme splittende innhold.

Skal du se oppfølgeren på Facebook-filmen?aJa, selvsagt!bKanskjecTvilerdAbsolutt ikke

Den originale filmen med Jesse Eisenberg (41) i hovedrollen som Zuckerberg var en stor suksess kommersielt. Den spilte inn 226 millioner dollar globalt og ble nominert til åtte Oscar-priser, hvorav den vant tre – inkludert beste adapterte manus til Sorkin.

Det er foreløpig ikke kunngjort hvem som skal spille i oppfølgeren, og det er uklart om Eisenberg vil vende tilbake som Zuckerberg.

Publisert: 27.06.25 kl. 16:14

Slå på mørk modus i artikler

Logg inn for å lese og kommentere - helt gratis!

Read Entire Article