Comebacket til Jakob Ingebrigtsen (25) skjer ikke i friidretts-NM i Trondheim, melder Adresseavisen.
- Jakob Ingebrigtsens comeback skjer ikke i friidretts-NM i Trondheim.
- Han er ikke klar for konkurranse etter sykdom og en akillesoperasjon.
- Det er uklart når han vil konkurrere igjen, og han deltar sannsynligvis ikke i EM i Birmingham neste måned.
Norgesmesterskapet avvikles 23. til 25. juli.
– Han er ikke helt klar for konkurranse ennå etter en periode med sykdom, sier storebror Henrik Ingebrigtsen til Adressa.
Sykdomsplagene kommer på toppen av at Ingebrigtsen tidligere i år ble operert for en vond akilles. Han har fortsatt til gode å konkurrere i 2026, og i fjor mistet han store deler av utendørssesongen.
Jakob Ingebrigtsen har den siste tiden vært i høyden i St. Moritz i Sveits. Det er uklart når han er tilbake i konkurranse, og mye tyder på at EM i Birmingham neste måned går uten 25-åringen.
– Det blir ikke noen løp før kroppen er 100 prosent, understreker Henrik Ingebrigtsen.
Publisert: 08.07.26 kl. 15:58Oppdatert: 08.07.26 kl. 15:58
4 days ago
16













English (US) ·