Erling Braut Haaland takker landslagssjef Ståle Solbakken for å ha gitt ham rammene han trenger for å prestere på toppnivå for Norge.
Foto: Bjørn S. Delebekk / VG
– Du har spilt 65 kamper i år. Likevel virker det som at du er helt klar når disse kampene starter? Hva har dette året lært deg om hva du trenger mentalt og fysisk?
– Det har jeg visst i en lang periode. Jeg må bare hylle Ståle, som forstår situasjonen i enkelte tilfeller, og City. Det handler om å være klar for så og så mange kamper, svarer Haaland på VGs spørsmål.
Jærbuen møtte pressen torsdag, to dager før den historiske kvartfinalen mot England. Aldri før har Norge kommet så langt i et VM-sluttspill.
Se de to Haaland-scoringene som sendte Norge videre mot Brasil!
Haaland og resten av landslagstroppen reiste til USA 2. juni. Siden da har de norske profilene brukt mye av dødtiden i mesterskapet til å spille golf.
– Det tror jeg er viktig i lang sesong som varer elleve måneder med rundt 65-66 kamper. Da er det viktig å gjøre sånne ting. Nede her er det viktig å ha frihet i hodet og å kunne slappe av på den måten man liker å slappe av, svarer City-angriperen.
– For meg så hjelper det å være med kjekke og gøyale folk og kose seg.
aNorge vinner! Haaland knuser Kane!bEngland og Kane blir dessverre for sterke.
Mens Norge og Haaland spiller sin første VM-kvartfinale noensinne, så er England i sin tredje strake kvartfinale.
Kampen spilles på Miami Stadium lørdag kveld klokken 23 norsk tid.
– Det er nok den største kampen i hele mitt liv. Det sa jeg om Brasil-kampen. Jeg har spilt Champions League-finale, og det er ganske stort det og. Men det stort det vi holder på med nå, sier Haaland om det norske VM-eventyret.

3 days ago
16












English (US) ·