Christian O'Sullivan og Magdeburg til mesterligafinale

3 weeks ago 11


 Marius Becker, DPA via AP / NTBMagdeburg sto imot Barcelona og tok seg til mesterligafinale i et håndballdrama. Foto: Marius Becker, DPA via AP / NTB

Norges landslagskaptein Christian O'Sullivan og hans lagkamerater i Magdeburg er klare for mesterligafinale i håndball etter å ha slått Barcelona 31-30 med vinnermål i siste sekund.

Lørdag 14. juni kl. 20:17

Barcelona har vunnet turneringen tre av de fire siste årene, og 11 ganger totalt. Laget var favoritt og ledet det meste av kampen, men ble felt av tre røde kort.

Thiagus dos Santos fikk rødt etter videotitting i første omgang, og Jonathan Carlsbogård led samme skjebne halvannet minutt før slutt.

Bilde av Christian O'SullivanChristian O'Sullivan

Magdeburg og Norge

Rett etter fikk også Hampus Wanne rødt da han skled og spente bein på Tim Hornke da han skulle hoppe inn fra kant.

En nesten helt lik situasjon skjedde for øvrig i den første semifinalen mellom Fusche Berlin og Nantes. Da var det stjernen Mathias Gidsel som fikk det røde kortet etter en tilsvarende absurd sklitakling:

Barcelona ledet da 30-29, men med to mann færre på banen greide ikke laget å stå imot. Hornke scoret utligningsmålet og i kampens siste angrep også vinnermålet.

Hornke endte på sju mål, mens Omar Ingi Magnusson var toppscorer med 11.

Kom alltid tilbake

Barcelona ledet 17-13 noen minutter før pause, men Magdeburg scoret fem av omgangens seks siste mål og hadde 18-18 ved pause.

I 2. omgang ledet Barcelona 24-21 før Magdeburg vendte til sin første ledelse i kampen på 24-25. Det var også eneste gang Magdeburg ledet før i kampens siste sekund.

Ved siden av de tre røde kortene, mistet Barcelona sin storscorer Dika Mem med skade. Han scoret åtte mål på ni avslutninger før han måtte bæres av banen i sluttfasen.

Kampen så likevel ut til å vippe Barcelonas vei da redninger av Emil Nielsen førte til 28-27, 29-27 og senere 30-28 i tomt bur. 28-27-målet scoret dansken selv fra egen halvdel.

Tysk finaleduell

Magdeburg ga aldri opp og endte med seier i en fullsatt hall i Köln. O'Sullivan satt lenge på benken, men han fikk spilletid i sluttfasen. Som vanlig spilte han for det meste forsvar, men han hadde også en avslutning som Nielsen reddet.

Magdeburg spiller søndag finale mot bundesligarival Füchse Berlin, som knuste franske Nantes 34-24 selv om danske Mathias Gidsel ble sendt av banen med rødt kort før det var spilt ni minutter.

Read Entire Article