VG: Påtalenemnda avviser Friidrettsforbundet – vil ikke suspendere Gjert Ingebrigtsen

5 hours ago 3



25. juni 2025 kl. 15:58

VG har fått innsyn i et brev sendt fra Norges idrettsforbund, hvor NIF skal være uenig i friidrettsforbundets uttalelse om at Gjert Ingebrigtsen må suspenderes fra friidretten

Tidligere i år tok Norges Friidrettsforbund til orde for at Gjert Ingebrigtsen også måtte straffes i henhold til idrettens regelverk dermed ikke oppholde seg på idrettsarenaer, skriver VG.

I brevet står det at en avgjørelse rundt en eventuell utestengelse av Gjert Ingebrigtsen vil komme senere i år, og at han ikke vil suspenderes i påvente av den avgjørelsen.

Dette kommer etter straffesaken mot friidrettstreneren, som resulterte i frifinnelse for de forhold som gjaldt påstått vold og psykisk trakassering.

Gjert Ingebrigtsen ble derimot dømt for kroppskrenkelse mot sin datter i form av slag med et håndkle.

en mann med hvitt hår

Foto: Paul S. Amundsen / NTB
Read Entire Article