Et utested på Youngstorget i Oslo sentrum ble natt til søndag evakuert etter at en manuell brannmelder ble utløst. Politiet måtte etterpå bruke pepperspray og batong for å roe gemyttene blant gjestene utenfor utestedet.
Søndag 23. februar kl. 03:14En person er pågrepet for vold. Politiet ble varslet om saken klokken 2.46, altså et kvarter før stengetid. Det var ingen brann på stedet.
– Men utenfor lokalet blant de evakuerte har det oppstått flere slagsmål som vi har løst opp, forteller operasjonsleder Eirik Sannes i Oslo politidistrikt.
Han sier til NTB at en mann har fått skader i ansiktet og må en tur innom legevakten.
– Vi er fortsatt på stedet med flere patruljer, så vi får se. Vi har kontroll på flere personer, sier han klokken 3.
Kort etter melder operasjonslederen at de måtte bruke både pepperspray og batong for å få kontroll da enkelte personer angrep politiet.
– En person er pågrepet for voldsutøvelse og en person blir kjørt legevakten med en knekt nese. Patruljene forteller om en meget hektisk situasjon utenfor utestedet der de måtte bruke pepperspray og batong for å få kontroll, sier Sannes.
Publisert: 23.02.25 kl. 03:14