Turist døde – bitt av kobra under hotellshow

5 days ago 22



En ferietur til Egypt endte i tragedie for en tysk familie da en 57-åring mistet livet etter et slangebitt under en hotellforestilling.

 Stringer/Reuters/NTB
DØD PÅ FERIE: Den tyske turisten døde i den egyptiske byen Hurghada. Foto: Stringer/Reuters/NTB

Publisert 27.04.2026 22:12 Sist oppdatert 39 minutter siden

En 57 år gammel turist fra Bayern i Tyskland døde etter å ha blitt bitt av en slange under et show på et hotell i Hurghada i Egypt, ifølge den tyske avisen Bild.

Mannen deltok på forestillingen sammen med familien sin i starten av april, da hendelsen fant sted.

Slange krøp ned i buksene

Under showet plasserte en slangetemmer to slanger – trolig kobraer – rundt halsen på publikum.

Deretter skal han ha latt en av slangene krype ned i buksene til den 57 år gamle turisten. Kort tid etter ble mannen bitt i beinet.

Ifølge opplysningene viste han raskt tegn på forgiftning. Han måtte gjenopplives på stedet før han ble fraktet til sykehus, hvor han døde kort tid senere.

Etterforskes av tysk politi

Tysk politi har nå åpnet etterforskning av saken. En talsperson for politiet i Kempten opplyser at de samarbeider med egyptiske myndigheter.

Etterforskningen er fortsatt i en tidlig fase, og det er foreløpig ikke rettet konkrete mistanker mot slangetemmeren.

 Illustrasjonsfoto Scanpix
KOBRA: Kobraer er giftsnoker de kjennetegnes av at de kan spile ut nakkehuden, særlig når de blir skremt. Foto: Illustrasjonsfoto Scanpix

Resultatene fra toksikologiske undersøkelser er ennå ikke klare. 

Read Entire Article