Trump møtte den nye ordføreren i New York: – Hadde et bra møte

1 hour ago 1



Akkurat nå

Donald Trump har kalt ham en «100 prosent kommunist galning». Nå møtes Trump og Zohran Mamdani i Det hvite hus.

Zohran Mamdani og Donald Trump i Det ovale kontor i Washington. Foto: Evan Vucci / AP / NTB

Skjellsordene har haglet mellom Donald Trump og New Yorks nye ordfører, Zohran Mamdani.

Presidenten har blant annet truet med å utvise den nyvalgte ordføreren eller å nekte New York tilgang til føderale midler. Han har også kalt Mamdani for en «100 prosent kommunist galning», skriver Associated Press.

Mamdani har på sin side kalt Trump-administrasjonen for autoritær, og beskrevet seg selv som «Donald Trumps verste mareritt», ifølge AP.

– Vil hjelpe

Fredag kveld møtes de to i Det hvite hus. Dette blir første gang de to møtes ansikt til ansikt. Trump har tidligere sagt at det var Mamdani som ba om møtet med presidenten.

I et møte med pressen etter møtet bruker de andre ord.

– Vi hadde et veldig produktivt møte. Vi har én ting til felles: Vi vil at denne byen vår, som vi elsker, skal gjøre det bra. Jo bedre han gjør det, jo gladere er jeg. Og vi vil hjelpe ham med at alles drømmer blir virkelighet, sa Trump

Trump sier at han også gratulerte Mamdani med seieren, og at han tror Mamdani vil overraske flere konservative folk.

Mamdani sier på sin side at han har satt pris på tiden med Trump.

– Trump og jeg er tydelige på våre syn og uenigheter.

Zohran Mamdani Foto: Jeenah Moon / Reuters

34-årige Mamdani ble valgt som ordfører i New York i starten av november. Han blir omtalt som en demokratisk sosialist, og er byens første muslimske ordfører.

Read Entire Article