Tror ikke operatørbytte vil løse krisen

4 days ago 19



Fremskrittspartiets Bård Hoksrud advarer om at et bytte av operatør, fra Go-Ahead til Vy, ikke vil løse krisen på Sørlandsbanen før staten tar skikkelig ansvar for den nedslitte infrastrukturen.

– Men det hjelper ikke at Vy skal overta dette, hvis det ikke kommer nye togsett og ikke man har vedlikeholdt og fått oppgradert den infrastrukturen. Da kommer vi til å ha akkurat de samme problemene, sa Hoksrud i NRKs debattprogram «Dagsnytt 18».

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård avviser imidlertid kritikken. Han legger skylden for togkaoset på den forrige regjeringens manglende bevilgninger til vedlikehold, en regjering Hoksruds Frp var en del av.

– Hvorfor sørget ikke Hoksrud for at vi fikk tak i togsettene tidligere? Og hvorfor brukte regjeringen Fremskrittspartiet var en del av, for lite penger på å ta vare på jernbanen vår, spurte Nygård tilbake.

Read Entire Article