En kraftig brann brøt ut i en fabrikk i Fredrikstad onsdag kveld, og tolv personer ble evakuert på grunn av giftig røyk fra 300 tonn fiskeolje. Brannvesenet fikk natt til torsdag kontroll, men brannårsaken er fortsatt ukjent.
Tre personer er pågrepet og sendt til sykehus etter dramatisk biljakt på E6 ved Brumunddal onsdag kveld. Skadeomfanget er foreløpig ukjent. E6 var stengt i sørgående retning i en lenger periode.
USA har inngått en tollavtale med Sør-Korea, på 15 prosent toll på sørkoreanske varer. Sør-Korea skal investere 350 mrd. dollar i amerikanske prosjekter og kjøpe energi for 100 mrd. dollar fra USA, som også skal ha inngått handelsavtaler med Kambodsja og Thailand onsdag.
Canada vil anerkjenne Palestina som stat, dersom selvstyremyndighetene gjennomfører reformer og holder valg uten Hamas. Canada fordømmer Israels håndtering av Gaza og sier de vil jobbe for en tostatsløsning.