- Norge er ute av fotball-EM etter det som endte med å bli en høydramatisk kvartfinale mot Italia. NRKs fotballekspert Kristoffer Løkberg er kritisk til det han har sett av Norge. Torsdag møter Sverige og England hverandre i den andre kvartfinalen i EM.
- Maurene Comey er sparket fra sin stilling som statsadvokat i New York, ifølge medier. Comey, som er datter av tidligere FBI-direktør James Comey, har vært en høyt respektert statsadvokat som nylig ledet saken mot den kjente rapperen Sean «Diddy» Combs.
- USAs president Donald Trump sier han har snakket med Coca-Cola om å bruke rørsukker i colaen i USA og at selskapet er enig. Coca-Cola har ikke bekreftet endring i ingrediensene, men takker for entusiasmen. Trump er kjent for å drikke store mengder Diet Coke, opptil tolv bokser daglig.
- En mann i 20-årene ble målt til 203 kilometer i 110-sonen i Kobbervikdalen i Drammen. En kvinne ble målt til 151 kilometer i timen i samme kontroll. Begge to fikk førerkortene midlertidig beslaglagt.
- Opptak fra de svarte boksene på Air India-flyet som styrtet i juni, antyder at kapteinen slo av drivstofftilførselen til motorene, skriver Wall Street Journal. Stemmen på opptaket viser at en pilot spurte hvorfor drivstoffet ble kuttet, og fikk svar om at det ikke var gjort, melder avisen.