Tjue magiske sekunder sørget for jubel

2 hours ago 1



Etter tre strake tap slo Nidaros tilbake.

Endelig lyktes det for Nidaros igjen. Her er trener Victor Wallson fra en tidligere kamp. Foto: Richard Sagen
  • Roy Tommy Bråten

    Roy Tommy Bråten

Publisert: 20.12.2025 19:38 | Oppdatert: 20.12.2025 19:55

(Nidaros-Lørenskog 6–5) Med kun én seier de siste sju nærmest måtte tabellnabo Lørenskog slås for at håpet om sluttspill skulle leve videre.

Og det virket som om spillerne også forsto alvoret, for det ble en durabelig start for hjemmelaget i Leangen.

Allerede etter 4.31 minutter fant Hugo Niemi ut at det var på tide å score sitt første mål for sesongen. Jubelen hadde knapt avtatt før Svein Petter Falk-Larssen sørget for 2–0 tjue sekunder senere.
Lørenskog reduserte én gang før Matteus Søderbom sørget for 3–1 ledelse inn til første pause.

Leiesoldaten scoret

Hjemmelaget tok tak fra start i 2. periode, og det tok snaut to minutter før leiesoldat Tobias Sjökvist satte inn 4–1.

Tobias Sjøkvist

Der og da hadde Nidaros full kontroll. Men i hockey snur det fort. Lørenskog tok time-out etter 24.13, og halvminuttet senere sto det 4–2. Og om det skapte litt nerver hos hjemmepublikummet, ble det verre etter snaue 30 minutter.

4–3, og Nidaros-trener Victor Wallson tok time-out.

Taktikkpraten hjalp, og etter 35 minutter ble pulsen litt lavere for hjemmepublikummet.

5–3 ved Lukas Fransson.

Lokal helt

I 3. periode sørget Nidaros’ lojale lokale Ole Christian Westad Larssen for 6–3 med sju minutter igjen. Igjen virket det som Nidaros hadde kontroll, men jammen kom Lørenskog tilbake igjen. Ut med keeper Alexander Nilsso, og plutselig sto det både 6–4 og 6- 5.

Men Nidaros red av de siste fire minuttene, og jublet for seier.

Nidaros er fortsatt sist på tabellen med 17 poeng. Det er fem poeng opp til Lørenskog, og ni til Stjernen som innehar den siste sluttspillplassen.

Neste kamp for trønderne er hjemme mot Stavanger Oilers 28. desember.

Read Entire Article