Aldri før har det vært så mange som har besøkt Dyreparken i påska som i år.
Oppdatert: 12 minutter siden
40.993 gjester. Det er besøkstallene for Dyreparken denne påska. Den forrige rekorden var fra 2019, da de hadde 39.120 besøkende i parken. Det opplyser Dyreparken i en pressemelding tirsdag ettermiddag.
– Dette er kjempegøy. Å ta imot såpass mange gjester i påska er helt fantastisk. Nå gleder vi oss til vårens og sommerens storinnrykk, sier Anniken B. Schjøtt, markeds- og kommunikasjonsdirektør i Dyreparken.
Årets påske ga altså det beste besøksresultatet i Dyreparkens historie. Ikke bare totalt sett, men også rekorden for én enkeltdag utenfor høysesongen ble slått.
Langfredag var en flott dag i Kristiansand, med sol og temperaturer rundt 16 grader. Den dagen tok hele 10.771 gjester turen til parken.
Oppdateres.
Publisert: tirsdag 22. april 2025 kl. 16:07 Oppdatert: 12 minutter siden