En to år gammel gutt har vært savnet i over syv timer. Det pågår et stort søk med helikopter, droner, hunder og redningsmannskaper.
Det skriver Aftonbladet. Gutten ble sist sett ved en adresse i kommunen Nordmaling i Västerbottens län ved 10-tiden søndag.
– Vi søker med lys og lykter. Vi har blant annet droner med termiske kameraer som hjelper til i søkearbeidet. Vi har nå fått våre søkeområder, som vi har delt mellom oss, sier innsatsleder i redningstjenesten, Roger Westerberg, til VK.
Frivillige fra Missing People deltar i søket etter den savnede gutten. Foto: Johan Löf / TT / TT Nyhetsbyrån / NTB
Pressetalsperson Maria Fredriksson i politiet sier søndag ettermiddag til Aftonbladet at søket fortsatt pågår.
– Han blir først søkt etter i nærområdet. Det er rutinemessig: Man søker i forskjellige sektorer og starter fra stedet der personen forsvant, sier Fredriksson.
Droner brukes til å få en oversikt over området, sier hun.
Gutten har kort, mørkebrunt hår og har sannsynligvis på seg en oransje langermet skjorte med løvemotiv, grå joggebukse og blå joggesko, skriver Aftonbladet. Politiet oppfordrer alle som kan ha sett gutten om å ringe 112.
Publisert: 24.05.26 kl. 17:37
4 days ago
7




English (US)