Sverige: Stor leteaksjon etter savnet toåring

4 days ago 7



En to år gammel gutt har vært savnet i over syv timer. Det pågår et stort søk med helikopter, droner, hunder og redningsmannskaper.

 Johan Löf / TT / TT Nyhetsbyrån / NTBPolitiet søker etter gutten med blant annet helikopter. Foto: Johan Löf / TT / TT Nyhetsbyrån / NTB
Oppdatert søndag 24. mai kl. 17:37

Det skriver Aftonbladet. Gutten ble sist sett ved en adresse i kommunen Nordmaling i Västerbottens län ved 10-tiden søndag.

– Vi søker med lys og lykter. Vi har blant annet droner med termiske kameraer som hjelper til i søkearbeidet. Vi har nå fått våre søkeområder, som vi har delt mellom oss, sier innsatsleder i redningstjenesten, Roger Westerberg, til VK.

Frivillige fra Missing People deltar i søket etter den savnede gutten. Foto: Johan Löf / TT / TT Nyhetsbyrån / NTB

Pressetalsperson Maria Fredriksson i politiet sier søndag ettermiddag til Aftonbladet at søket fortsatt pågår.

– Han blir først søkt etter i nærområdet. Det er rutinemessig: Man søker i forskjellige sektorer og starter fra stedet der personen forsvant, sier Fredriksson.

Droner brukes til å få en oversikt over området, sier hun.

Gutten har kort, mørkebrunt hår og har sannsynligvis på seg en oransje langermet skjorte med løvemotiv, grå joggebukse og blå joggesko, skriver Aftonbladet. Politiet oppfordrer alle som kan ha sett gutten om å ringe 112.

Publisert: 24.05.26 kl. 17:37
Read Entire Article