Akkurat nå
Det skriver svenske medier.
Den 25 år gamle rapperen C.Gambino ble skutt og drept i et parkeringshus i Göteborg i juni i fjor. Han var en anerkjent artist og slapp debutalbumet sitt i 2022.
Fire personer er nå tiltalt etter drapet. To av dem er tiltalt for drap eller medvirkning til drap. Det melder både Aftonbladet og Expressen.
De to andre personene er tiltalt for medvirkning til drap, beskyttelse av kriminelle og grovt skadeverk ved brann.
Politiet tror den eller de som drepte 26 år gamle C. Gambino, født Karar Ramadan, ventet på ham. Han bodde i området og ble skutt da han kom for å parkere bilen sin.
– En konflikt mellom to nettverk
Aktor Shahrzad Rahimi, som har ledet etterforskningen, sier til Aftonbladet at de ikke har funnet noe som tyder på at C.Gambino selv tilhørte noe kriminelt nettverk.
– Gjerningen er begått som ledd i en konflikt mellom to nettverk som har pågått i flere år, uten at noe direkte tyder på at fornærmede personlig tilhørte nettverket, sier statsadvokat Shahrzad Rahimi.
Gjerningspersonene befant seg i en bil samtidig som det ble avfyrt skudd mot C.Gambino – en såkalt «drive by»-skyting.
Vant pris like før drapet
C. Gambino har de seneste årene blitt en av Sveriges største artister. Han slapp sangen «Sista gång» bare noen dager før han ble drept. Noen uker før drapet vant han også musikkprisen Grammis for årets hiphop.
Politiet fikk meldingen om skytingen i parkeringshuset på Hisingen i Göteborg ved 22.30-tiden i juni i fjor. De fant rapperne hardt såret, og han døde på sykehus kort tid etterpå.
Rapperen ble truffet av minst to skudd.