Sunderland herjet med Burnley – nærmer seg milepæl

1 hour ago 1



  • 2. februar 2026 kl. 22:57

    Sunderland herjet med Burnley – nærmer seg milepæl

    Sunderland fortsetter sin knallsterke hjemmestatistikk med 3-0-seier over Burnley i Premier League.

    Sunderland har samlet 26 poeng på hjemmebane denne sesongen og er tredje best i ligaen bak Manchester City og Arsenal (begge 29 poeng). Sunderland er det eneste laget som ennå ikke har tapt hjemme i Premier League.

    Birmingham har rekorden for den lengste ubeseirede rekken på hjemmebane som nyopprykket lag. Laget gikk 15 strake hjemmekamper uten tap i 2009/10-sesongen. Sunderland er nå på 12.

    Sunderland tok ledelsen i mandagens kamp da et skudd fra Habib Diarra gikk via beinet til Axel Tuanzebe etter ni minutter. Den tidligere Manchester United-spilleren ble kreditert med selvmål.

    Etter en drøy halvtime fikk Diarra scoringen sin etter at et skudd fra seks meter gikk i nettmaskene. 22-åringen var nylig med i Senegal-troppen som tok gull i afrikamesterskapet. Etter hvilen la Chemsdine Talbi på til 3-0 med en perlescoring via tverrliggeren.

    Sunderland er nummer åtte i PL etter 24 kamper.

    Burnley ligger på 19.-plass med sju poeng ned til bunnlaget Wolverhampton. (NTB)

    To spillere i røde og hvite drakter feirer en målscore på fotballbanen. Den ene spilleren har nummer 9 på drakten, mens den andre har nummer 27. Publikum i bakgrunnen er delvis uskarpt, men flere personer er synlige og engasjerte i kampen. Omgivelsene viser et stadion med tilskuere som følger med på hendelsen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Martin Rickett / AP / NTB
  • 2. februar 2026 kl. 21:25

    KFUM-spiller klar for Luton – får tidligere Arsenal-stjerne som trener

    Sverre Sandal (22) bytter ut Eliteserien og KFUM Oslo med den tradisjonsrike klubben Luton i engelsk fotball.

    KFUM bekrefter salget på sitt nettsted mandag.

    Sandal fikk sitt gjennombrudd i fjor og hadde kapteinsansvaret i flere kamper. Nå går turen til England og spill for Luton på nivå tre i engelsk fotball.

    – Jeg er veldig glad. Helt siden jeg hørte om interessen, gledet jeg meg til å dra hit. Alle i Norge kjenner Lutons historie, og i likhet med min gamle klubb har de klatret i divisjonene uventet, sier Sandal.

    I Luton får han den tidligere Arsenal-stjernen Jack Wilshere som trener.

    – Sverre er en vi har fulgt med på en stund og har sett på ved flere anledninger. Han er veldig talentfull, sier Wilshere. (NTB)

    En spiller står på fotballbanen iført en rød og hvit drakt med sponsorlogoer, inkludert OBOS. Han ser ut til å være involvert i en situasjon med en motstander iført gul drakt. Publikum kan sees i bakgrunnen, noe som indikerer et arrangement. Det er kveld, og lysene på stadion er tent for kampen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Thomas Fure / NTB
  • 2. februar 2026 kl. 21:23

    Sandefjords toppscorer solgt til nederlandsk fotball

    Stefán Ingi Sigurdarson selges fra Sandefjord til Go Ahead Eagles i den nederlandske æresdivisjonen.

    Sigurdarson scoret hele 15 mål for Sandefjord sist sesong og var en viktig bidragsyter til at klubben endte på en knallsterk 5.-plass.

    Bare to spillere i Eliteserien scoret flere mål enn Sigurdarson. Eliteseriens toppscorer Daniel Karlsbakk (18 mål) for Sarpsborg og Bodø/Glimts Kasper Høgh (17 mål). Uten mål på straffespark hadde Sigurdarson tronet øverst (NTB)

    To personer i blå fotballdrakter står på en fotballbane. Den ene spilleren, med nummer 18, har påskrevet "HARMONIE" og ser mot den andre spilleren, som har nummer 23 på ryggen. Den andre spilleren går mot høyre og ser fremover. I bakgrunnen skiller flere spillere seg ut, og det er en grå, disig atmosfære. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Trond R. Teigen / NTB
  • Read Entire Article