Spørretimespørsmål fra Stig Atle Abrahamsen (FrP) til helse- og omsorgsministeren. Besvart: 12.11.2025 av kommunal- og distriktsminister Bjørnar Skjæran

2 weeks ago 11



Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

logo

Til forsiden

Regjeringen har satt et mål om at det skal bygges 130 000 nye boliger innen 2030. Hvor mange av disse skal være boliger for eldre, og hvilke tiltak har statsråden satt inn for å nå målet?

Datert: 06.11.2025
Rette vedkommende: Kommunal- og distriktsministeren
Besvart: 12.11.2025 av kommunal- og distriktsminister Bjørnar Skjæran

Stig Atle Abrahamsen (FrP)

Spørsmål

Stig Atle Abrahamsen (FrP): Regjeringen har satt et mål om at det skal bygges 130 000 nye boliger innen 2030.
Hvor mange av disse skal være boliger for eldre, og hvilke tiltak har statsråden satt inn for å nå målet?

Read Entire Article