Spørretimespørsmål fra Anne Kristine Linnestad (H) til samferdselsministeren. Besvart: 25.03.2026 av samferdselsminister Jon-Ivar Nygård

4 days ago 6



Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

logo

Hopp til innholdet

Til forsiden

Til forsiden

Arbeidene på nye Horten stasjon er i ferd med å avsluttes, men åpning og drift av den nye stasjonen avhenger av at det nye signalsystemet ERTMS er på plass. Kan statsråden bekrefte at Horten stasjon vil åpne og settes i drift før jul 2026?

Datert: 19.03.2026
Besvart: 25.03.2026 av samferdselsminister Jon-Ivar Nygård

Anne Kristine Linnestad (H)

Spørsmål

Anne Kristine Linnestad (H): Arbeidene på nye Horten stasjon er i ferd med å avsluttes, men åpning og drift av den nye stasjonen avhenger av at det nye signalsystemet ERTMS er på plass.
Kan statsråden bekrefte at Horten stasjon vil åpne og settes i drift før jul 2026?

Read Entire Article