Søren Wærenskjold tildelt seieren i Tyskland Rundt – spurtkonkurrenten ble disket

3 hours ago 1



Uno-X-rytter Søren Wærenskjold kjørte inn til 2.-plass på lørdagens etappe i Tyskland rundt, men ble tildelt seieren etter at Danny van Poppel ble disket.

Søren Wærenskjold. Foto: Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / NTB

Oppdatert: 2 minutter siden

Det ble en dramatisk avslutning på etappen, som hadde målgang i Kassel.

Wærenskjold spurtet om seieren i konkurranse mot Danny van Poppel og Matthew Brennan. Van Poppel hindret Brennan på oppløpet og kom først over målstreken.

I etterkant ble Van Poppel disket for hendelsen med Brennan. Dermed ble Wærenskjold flyttet opp på toppen av pallen etter at han kjørte i mål som toer.

Uno-X-rytteren gikk også til topps på åpningsprologen i etapperittet i Tyskland. Den var på kun tre kilometer.

Torsdag mistet så nordmannen ledertrøya. Den tok han tilbake fredag, og han beholder den også i søndagens avslutningsetappe.

For en uke siden vant Wærenskjold en etappe i Danmark rundt. Sørlendingen måtte tidligere i sommer bryte Tour de France etter en velt.

Publisert: lørdag 23. august 2025 kl. 16:50 Oppdatert: 2 minutter siden

Read Entire Article