Skyting i Malmö – Minst to personer truffet av skudd

3 hours ago 4



– Flere personer er truffet og fraktet til sykehus med uklart skadeomfang, sier politiets pressetalsperson Jakob Palmgren til SVT.

Politiet skriver på sine nettsider at de er på stedet med flere ressurser.

– Omfanget av skadene er foreløpig uklart, og den mistenkte gjerningsmannen har forlatt stedet, står det.

Politiet etterforsker hendelsen som drapsforsøk, heter det i en oppdatering klokken 22.21.

Ifølge svenske nødetater er minst to personer fraktet til sykehus.

Lokale myndigheter opplyser i 21-tiden at en 55 år gammel mann har lettere skader, mens en mann i 20-årene er alvorlig skadet.

Skytingen skjedde i boligområdet Jägersro i Malmö.

Politiet ble varslet om hendelsen klokken 20.39 tirsdag kveld. Det er satt opp flere veisperringer i området mens etterforskningen pågår.

– Vi gjennomfører avhør og prøver å finne overvåkingskameraer som kan ha fanget det som skjedde, sier pressetalsperson Palmgren til Aftonbladet.

Sveriges justisminister Gunnar Strömmer sier Justisdepartementet er i kontakt med politiet.

– Jeg har blitt informert om skytingen i Malmö. Justisdepartementet er i kontakt med politiet og følger hendelsen tett, sier han, ifølge avisen Expressen.

Interessert i Utenriks? Hør redaksjonens nyeste podkast:

Publisert 10.02.2026, kl. 21.42 Oppdatert 10.02.2026, kl. 22.59

Read Entire Article