Selvik skadet - Solbakken får ikke tak i erstatteren: – Ingen i Rosenborg som tar telefonen

8 hours ago 1



Leif Birkeland tiltrer som ny daglig leder i fotballklubben Haugesund 1. desember.

Det opplyser klubben på egne nettsider fredag.

Birkeland er konstituert daglig leder og overtar etter Martin Fauskanger, som de siste tre årene har innehatt stillingen. Fauskanger valgte tidligere i høst å se seg om etter nye utfordringer.

– Leif har lang bakgrunn som leder, kjenner klubben etter å ha jobbet her i flere år og har løst oppgavene som daglig leder i stadionsselskapet på en veldig bra måte. Styret er overbevist om at Leif er rett mann til å ta dette videre etter at Martin valgte å fratre, sier styreleder Leiv Helge Kaldheim.

Birkeland kommer fra jobben som samfunns- og bærekraftsansvarlig i rogalandsklubben. Siden 2024 har han også vært daglig leder i stadionselskapet.

– Tidshorisonten er uavklart, men i den fasen som klubben befinner seg i nå står den overfor viktige veivalg, og da kan vi ikke ha en førerløs skute. Det er også viktig at vi vet kvalitetene til den vi velger, og Leif er vi helt trygge på i så måte. Han kjenner klubben og hvilke utfordringer den står overfor, sier Kaldheim.

Haugesund rykker ned til 1. divisjon etter inneværende sesong.

Martin Fauskanger kommer i en overgangsperiode til å være tilgjengelig etter Birkelands tiltredelse for å bidra til at overføringen av arbeidsoppgaver skjer på en best mulig måte, opplyser Haugesund.

(©NTB)

Read Entire Article