Sandefjords toppscorer solgt til nederlandsk fotball

1 hour ago 1



  • 2. februar 2026 kl. 21:25

    KFUM-spiller klar for Luton – får tidligere Arsenal-stjerne som trener

    Sverre Sandal (22) bytter ut Eliteserien og KFUM Oslo med den tradisjonsrike klubben Luton i engelsk fotball.

    KFUM bekrefter salget på sitt nettsted mandag.

    Sandal fikk sitt gjennombrudd i fjor og hadde kapteinsansvaret i flere kamper. Nå går turen til England og spill for Luton på nivå tre i engelsk fotball.

    – Jeg er veldig glad. Helt siden jeg hørte om interessen, gledet jeg meg til å dra hit. Alle i Norge kjenner Lutons historie, og i likhet med min gamle klubb har de klatret i divisjonene uventet, sier Sandal.

    I Luton får han den tidligere Arsenal-stjernen Jack Wilshere som trener.

    – Sverre er en vi har fulgt med på en stund og har sett på ved flere anledninger. Han er veldig talentfull, sier Wilshere. (NTB)

    En spiller står på fotballbanen iført en rød og hvit drakt med sponsorlogoer, inkludert OBOS. Han ser ut til å være involvert i en situasjon med en motstander iført gul drakt. Publikum kan sees i bakgrunnen, noe som indikerer et arrangement. Det er kveld, og lysene på stadion er tent for kampen. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Thomas Fure / NTB
  • 2. februar 2026 kl. 21:23

    Sandefjords toppscorer solgt til nederlandsk fotball

    Stefán Ingi Sigurdarson selges fra Sandefjord til Go Ahead Eagles i den nederlandske æresdivisjonen.

    Sigurdarson scoret hele 15 mål for Sandefjord sist sesong og var en viktig bidragsyter til at klubben endte på en knallsterk 5.-plass.

    Bare to spillere i Eliteserien scoret flere mål enn Sigurdarson. Eliteseriens toppscorer Daniel Karlsbakk (18 mål) for Sarpsborg og Bodø/Glimts Kasper Høgh (17 mål). Uten mål på straffespark hadde Sigurdarson tronet øverst (NTB)

    To personer i blå fotballdrakter står på en fotballbane. Den ene spilleren, med nummer 18, har påskrevet "HARMONIE" og ser mot den andre spilleren, som har nummer 23 på ryggen. Den andre spilleren går mot høyre og ser fremover. I bakgrunnen skiller flere spillere seg ut, og det er en grå, disig atmosfære. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Trond R. Teigen / NTB
  • 2. februar 2026 kl. 19:34

    Solbakken røpet skadetrøbbel for landslagsstopper Langås: – Uheldig

    Derby-stopper Sondre Langås har pådratt seg en skade som vil holde ham ute av spill i nesten to måneder. Det kan koste ham VM-plassen.

    Landslagssjef Ståle Solbakken snakket om Langås-situasjonen på Viaplays «Deadline Day»-sending mandag.

    – Han har fått en hamstringskade, så han kommer ikke på banen på en del uker. Det er litt uheldig for Sondre, sa Solbakken.

    Landslagssjefen bekreftet at skaden vil holde Langås ute i seks til sju uker. Det gir utfordringer i kampen om en plass i VM-troppen.

    Norge skal spille to treningskamper i mars og to i juni før VM. De i mars går uten Langås, og da har han bare en måned på seg, mener Solbakken.

    – Han må komme seg på banen og gjøre en veldig god aprilmåned for at han skal sitte på det flyet (til VM), sa Solbakken. (NTB)

    To personer i sportsklær går av en buss, mens en annen person følger dem. En gruppe tilskuere står bak sperringer og ser på. En sikkerhetsvakt står ved bussens inngang. Det er kveld og omgivelsene er opplyst. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

    Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB
  • Read Entire Article