Rødt kort og tap i skjebnekampen

2 hours ago 2



Akkurat nå

Alt håp om Glimt-avansement i Champions League er trolig knust etter en skuffende kveld hjemme i Bodø.

  • Steffen Stenersen, VG

    Steffen Stenersen, VG

I striregnet i Bodø var Glimt det beste laget gjennom stort sett 90 minutter, men da dommer blåste av var det Monacos Folarin Balogun som hadde scoret kampens eneste mål.

Dette var skjebnekampen hverken Glimt eller Monaco hadde råd til å tape, hvis det skulle være håp om å ta seg videre fra ligaspillet i Champions League.

Nå står Kjetil Knutsens menn med to poeng etter fire kamper, med Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City og Atletico Madrid igjen å møte.

Det skal bli knalltøft for de norske askeladdene.

1 av 5Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Sjansene var der og Glimt burde scoret flere i denne kampen. Kasper Høgh satte ballen i stolpen rett før pause, før han satte ballen like til side for mål rett etter.

Kan Glimt ta seg videre fra CL?

Nei, nå er det sjanseløst

Jeg har fortsatt troen!

– Det er en morsom kamp. Det er to gode lag, og så er det uheldig for Glimt at de ligger under. De driter seg litt ut på den scoringen, sa tidligere Glimt-helt Trond Olsen til VG i pausen.

Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Jens Petter Hauge drev til tider Thilo Kehrer - tidligere PSG og West Ham - til vanvidd, men Glimt-spillerne manglet den siste skarpheten foran målet til Monaco.

Hjemmefansen i gule regnponchoer ble mer og mer frustrert på både egne gutter og dommer etter hvert som klokken gikk mot 90 minutt. Da skulle det ikke hjelpe at Jostein Gundersen ble utvist ti minutter før slutt.

Det tok luften helt ut av Glimt-guttene, som nå må utrette mirakler om det skal bli flere enn fire Champions League-kamper til denne høsten.

Read Entire Article