Reitan klatret i Arizona – to slag foran Hovland

3 hours ago 1



  • 7. februar 2026 kl. 00:16

    Reitan klatret i Arizona – to slag foran Hovland

    Kristoffer Reitan leverte en sterk 67-runde fredag og klatret på listene i PGA-turneringen Phoenix Open. Viktor Hovland er to slag bak ham.

    Reitan forbedret seg med tre slag fra sin åpningsrunde torsdag og er fem slag under par totalt. Det gir en foreløpig delt 19.-plass.

    Fredag åpnet Reitan med birdie og bogey på de to første hullene. Resten av veien ble det fire birdier, deriblant tre på de seks siste hullene.

    Hovland brukte 70 slag fredag, ett flere enn torsdag, og er på delt 33.-plass. Hans fasit for dagen var fire birdier (deriblant tre på rad tidlig på runden) og tre bogeyer.

    Hideki Matsuyama fra Japan er best av dem som har spilt ferdig. Han er ti slag under par etter runder på 68 og 64 slag. (NTB)

    Kristoffer Reitan under Phoenix Open

    Foto: ALEX GOODLETT / AFP / NTB
  • 6. februar 2026 kl. 22:59

    Leeds knuste Nottingham Forest 3-1 i viktig bunnoppgjør

    Leeds knuste Nottingham Forest 3-1 i oppgjøret mellom de to lagene rett over nedrykksstreken i Premier League.

    Med seieren skaffet Leeds seg ni poengs luke til West Ham på nedrykksplass og tok et langt steg mot ny kontrakt.

    Nottingham Forest var uten tap i sine fire siste seriekamper, men fikk røff behandling i Yorkshire. Leeds dominerte og festet grepet med to raske mål rett før halvtimen var spilt.

    Først nikket Dominic Calvert-Lewin i tverrliggeren og fortvilte over at han ikke fikk ballen i mål, men bare to minutter senere gjorde Jayden Bogle 1-0 på et fint framspill fra Ilija Grujev.

    Fire minutter senere doblet Noah Okafor ledelsen på en keeperretur fra Stefan Ortega etter fint samspill mellom James Justin og Brenden Aaronson.

    Calvert-Lewin fastsatte resultatet tidlig i 2. omgang etter at Elliot Anderson somlet med å klarere og Leeds vant ballen gunstig. Grujev lyktes ikke med sin avslutning, men Calvert-Lewin brystet ballen i mål.

    Innbytter Lorenzo Lucca reduserte i sin Forest-debut i det 86. minutt, men det ble bare et trøstemål. (NTB)

    Leeds

    Foto: Danny Lawson / AP / NTB
  • 6. februar 2026 kl. 22:41

    Valnes på plass i OL-byen etter sykdom

    Erik Valnes har ankommet Val di Fiemme etter å ha slitt med forkjølelse, melder TV 2.

    Valnes er blant Norges uttatte til OL-sprinten tirsdag, men han var ikke på pressekonferansen med de øvrige da uttaket ble presentert torsdag. Det sådde tvil om hans deltakelse.

    – Jeg kan bekrefte at Erik har forflyttet seg fra Toblach til Val di Fiemme, skrev pressekontakt Tor Arve Hegerberg fredag kveld i en tekstmelding til TV 2. (NTB)

    Valnes

    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Read Entire Article