Oslo-politiet kommer med en tydelig beskjed etter at de opplevd store utfordringer med fremkommelighet for utrykningskjøretøy i Bærum.
– Vi hadde nylig en utrykning til en mulig drukning på Bærum. Slik det parkeres på Kadettangen nå, vil nødetatene tape verdifull tid i en lignende situasjon her. Skjerp dere, skriver politiet i en tydelig melding på politiloggen.
Da VG ringer for å høre hva som har skjedd. Svarer operasjonsleder i Vidar Pedersen i Oslo-politet:
– Vi har full forståelse for at mange ønsker å nyte solen. Men slik det parkeres på stedet nå, kan det få alvorlige konsekvenser. Det var en 11-åring ble funnet under vann. Det gikk bra med barnet, men om brannvesenet skulle ha kommet seg til stedet, så hadde ikke det gått. Det er brannvesenet som har dykkere om bord, og de kunne i verste fall blitt forsinket betydelig.
Pedersen legger til:
– Tenk over at det neste gang kan gjelde dine nærmeste. Vis hensyn, og parker slik at nødetatene alltid har fri vei.
Har du tips til oss?
Send oss informasjon, bilder eller video