Poengkongen forsvinner fra Trondheim

1 day ago 7



Oskar Håkansson var poengkonge da Nidaros rykket opp til eliten. Nå er han ferdig i klubben.

Oskar Håkansson vant poengligaen i førstedivisjon. Det var ikke nok til å bli værende i Trondheim. Foto: Mariann Dybdahl
  • Karoline Ulvnes

    Karoline Ulvnes

Publisert: 11.06.2025 14:18

Det bekrefter daglig leder Kenneth Madsø i Nidaros Hockey overfor Adresseavisen.

Den svenske 23-åringen endte som Nidaros’ og 1. divisjons fremste poenggjører i sin debutsesong, og sto for 65 målpoeng på 35 seriekamper.

Les også

Storsel­skap blir hoved­sponsor i Nidaros: Her er summen de betaler

I opprykksspillet leverte han fem målpoeng på åtte kamper.

– Vi er veldig takknemlig for jobben han har gjort. Jeg har bare gode ting å si om Oskar som person og spiller, men det er naturlig at vi ser på kombinasjonen av importer og nordmenn i den posisjonen vi er i nå, sier Madsø.

Daglig leder Kenneth Madsø i Nidaros Hockey. Foto: Christine Schefte

Nidaros har lov til å ha seks utlendinger i troppen. Nå har de fire på kontrakt, og har kommet frem til at de ikke har plass til å resignere Håkansson.

– Det har vært et veldig vanskelig valg, og vi drøyet det lenge. Han gjorde en veldig god jobb for oss i fjor, men etter å ha veid frem og tilbake landet vi på det vi har gjort. Jeg tror han var skuffet, men han har tatt det veldig profesjonelt, sier den daglige lederen.

– Det er en kabal som skal gå opp. Hva trenger vi, hva har vi selv, hva kan vi finne i Norge for en rimelig penge og hva må vi hente utenlands.

Les også

Tar med seg familien og flytter til Trondheim

Etter det Adresseavisen kjenner til kan Håkansson bli i Norge. Han skal være høyaktuell for å flytte til Halden for å spille for Comet, som rykket ned fra eliteserien denne sesongen.

Read Entire Article